«Послуги» від директора з доставки товару

Наше підприємство (оптова торгівля, загальна система оподаткування, платник ПДВ) почало діяльність недавно, обороти невеликі. У зв’язку з цим, не маючи власного транспорту і поки що необхідності наймати транспорт для доставки наших товарів покупцеві, товар на власному автомобілі розвозить директор. Тому що за договорами купівлі-продажу поставка товару покупцеві здійснюється на умовах DDP. З директором договір на поставку товару укладений не був, і оплата від підприємства йому не проводиться.  Чи правильно ми трактуємо послуги директора як безоплатно надані? Який податковий облік цих послуг? Якими первинними документами або довідками оформляти підтвердження сум, віднесених до витрат?

До прямих обов’язків директора входить здійснення керівництва підприємством, організація його діяльності. Причому до його обов’язків може входити й здійснення окре­мих господарських операцій. Наприклад, він може відповідати за доставку товару покупцям. Ці обов’язки можуть окремо прописуватися в трудовому договорі, укладеному з ним засновниками, в посадовій інструкції тощо. А можуть і не прописуватися так детально.

Для виконання своєї трудової функції директор може використовувати власний автомобіль. Виходячи з практики, яка склалася, такий автомобіль можна оформити:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№45 від 04.11.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників