Помилки у реквізитах платіжного доручення: як діяти клієнту

Приводом для створення цього матеріалу слугували численні запитання від суб’єктів господарювання на кшталт: «Чи можна та яким чином виправити помилки у платіжних дорученнях? Яку відповідальність передбачено за ці помилки?». Впевнені, що тема, яку ми розглядатимемо далі, буде цікавою та корисною також для тих, хто поки що не помилився при складанні платіжного доручення. А якщо це трапиться (в житті все буває), можна буде скористатися нашою інформацією.

Відповідно до ст.1066 ЦКУ за договором банківського рахунка банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (власнику рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком. Згідно зі ст.1068 ЦКУ банк зобов’язаний за розпорядженням клієнта видати або перерахувати з його рахунка грошові кошти в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не передбачений договором банківського рахунка або законом. А ст.1071 ЦКУ встановлює правило, відповідно до якого банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження.

Отже, клієнт банку і банк перебувають у цивільних (приватно-правових) відносинах, які регулюються договором, укладеним між ними, та законодавством (загальним і спеціальним).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№45 від 04.11.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua