Кредит-ноти від нерезидентів: багатоваріантність обліку

Словосполучення «кредит-нота» часто-густо можна почути від суб’єктів підприємництва, які імпортують товар на територію України. І майже завжди це слово­сполучення вживається у контексті питань: як оформити такий документ і як обліковувати суму, відображену в ньому? Багато в чому облік залежатиме від змісту того, що написано у кредит-ноті, а також від того, на якому етапі взаємовідносин з нерезидентом підприємство отримує кредит-ноту.

Документальне оформлення

У чинних на сьогодні нормативних документах кредит-нота не згадується. Оскільки ініціатором складання такого документа виступає нерезидент, то й форма документа визначається виключно на розсуд нерезидента. Зазвичай кредит-нота є листом на адресу підприємства-імпортера, дуже рідко — додатковою угодою до договору. Загалом, зовнішній вигляд кредит-ноти не має вирішального значення. Більш того, попри те, що кредит-нота буде підставою для відображення в обліку імпортера тієї чи іншої господарської операції (тобто вона буде первинним документом), до неї немає потреби застосовувати такі ж вимоги, які до «первинки» висуває українське законодавство. Тобто зовсім не обов’язково, щоб у ній були всі без винятку реквізити первинного документа, перелічені в п.2 ст.9 Закону про бухоблік і в п.2.4 Положення № 88(1). Хоча, безперечно, дані, вказані у кредит-ноті, повинні давати змогу ідентифікувати і сторони операції, і саму операцію, містити вартісні та інші показники, необхідні для відображення в обліку сум, зазначених у ній.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№44 від 28.10.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua