Головне за тиждень (14 - 20 жовтня)

Реєстрація єдиноподатників — за новими формами

Наказом від 16.07.2019 р. № 308(1) Мінфін затвердив форми:

• заяви про застосування спрощеної системи оподаткування;

• розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;

• запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;

• витягу з реєстру платників єдиного податку.

Декларація з ПДВ: чекаємо на оновлення

На сайті ДПС оприлюднено(2) проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167».

СЕА ПДВ та СЕА РП та СЕ: рахунки податківцям доведено

15 жовтня Держказначейство повідомило(3), що 11.10.2019 р. реквізити змінених відповідно до вимог стандарту IBAN рахунків, відкритих в СЕА ПДВ та СЕА РП та СЕ, доведені ним до ДПС. Для отримання реквізитів депозитного рахунку для сплати авансових платежів, що вносяться підприємствами до/або під час митного оформлення, рахунків в зазначених системах платникам необхідно звертатися до відповідних органів ДПС.

Публічні закупівлі — по-новому

16 жовтня Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (законопроєкт від 29.08.2019 р. № 1076(4)). Метою Закону є забезпечення прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у цій сфері, запобігання проявам корупції. Він також має на меті адаптувати законодавство України acquis Європейського Союзу на виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським спів-
товариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 6 місяців після дня його опублікування, крім розділу VI, який вводиться в дію через 12 місяців після дня його опублікування.

ЕПЗ — в життя і негайно!

На заміну Постанови № 878(5) Кабмін розробив нову — «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо прий­мання електронних платіжних засобів в оплату на продані ними товари (надані послуги)». Нею, зокрема, визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем. Наразі нова постанова знаходиться на стадії проєкту.


(1)Наказ набирає чинності з дня опублікування.

(2)https://www.tax.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73729.html

(3)https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-uvagi-platnikiv-pdv-akciznogo-podatku-ta-pidpriyemstv-subyektiv-zed

(4)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66307

(5)Постанова КМУ від 29.09.2010 р. № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів».

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників