Перевірки і відповідальність

Готуватися до перевірки варто вже з першого дня після державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності або з першого дня після закінчення попередньої перевірки. Адже українське законодавство загалом містить досить великий перелік умов та обставин, які дають можливість контролюючим органам перевіряти суб’єктів господарювання. І, на жаль, часто-густо метою цих перевірок є намір контролюючого органу наповнити бюджет за рахунок штрафів.

Якщо об’єднати всю законодавчу та нормативно-правову базу України, якою регулюються питання проведення перевірок різними контролюючими органами суб’єктів підприємницької діяльності, то очевидно, що для цього знадобиться не менше десяти випусків тематичних збірників.

Тож цього разу редакція журналу «БухгалтеріяUA» підготувала систематизовану нормативно-правову та аналітичну інформацію щодо перевірок, які проводяться найактивнішими у сфері контролю органами:

• Державної податкової служби;

• Державної служби з питань праці;

• Державної служби з надзвичайних ситуацій;

• Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У цьому збірнику приділено увагу порядку проведення перевірок контролюючими органами, умовам та процедурі притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності за порушення вимог законодавства, особливостям оскарження рішень (вимог) контролюючих органів та судовій практиці з цих питань.

Утім, варто звернути увагу читачів на те, що незабаром положення окремих законів та нормативно-правових актів, якими регулюються питання здійснення контролю за дотриманням законодавства суб’єктами господарювання, можуть змінитися. Принаймні цього можна очікувати в частині здійснення контролю органами Держпраці (див. на с.49). Та й положення ПКУ щодо податкового адміністрування також вочевидь найближчим часом зазнають змін. Тож розгляд цих питань буде продовжено на сторінках журналу «БухгалтеріяUA».

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників