Хто відповідатиме за незаконну концентрацію

Перш ніж вчиняти якісь дії, ми зазвичай думаємо про їх наслідки. А якщо йдеться про бізнес, то й поготів. Але, як засвідчує практика, суб’єкт господарювання (далі — СГ), який планує зробити певні бізнес-кроки, часто навіть не задумується спочатку перевірити їх на наявність порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Його насамперед чомусь цікавлять податкові ризики та майбутні фінансові результати.

Ми вже розповідали(1), чому перш ніж укласти договори оренди/лізингу, купівлі-продажу єдиного майнового комплексу (його структурного підрозділу), обрати склад керівних органів юридичної особи, придбати частки інших СГ, здійснити з ними злиття або приєднання, створити новий та ін., слід пересвідчитись, чи наявна потреба отримання попереднього дозволу органу Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) на один із цих видів концентрації. А також з’ясували, як такий дозвіл отримати.

Та, як не крути, будь-якому підприємцю цікаво знати, чим загрожує йому концентрація без отримання попереднього дозволу. Тож сьогодні — саме про це.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№42 від 14.10.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua