Головне за тиждень (29 вересня - 6 жовтня)

Рахунки за стандартом IBAN

Національний банк повідомив(1), що включно по 12 січня 2020 року банки прийматимуть до виконання документи на переказ коштів, у яких заповнені або пара реквізитів «Код банку» та «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN. Але вже з 13 січня 2020 року прийматимуться виключно рахунки за стандартом IBAN.

Однак за повідомлення ДПС(2) вже 01 жовтня 2019 року вступили в дію нові небюд­жетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій за стандартом IBAN (29 літерно-цифрових символів). Докладніше на с.17.

Реєстр великих платників податків на 2020 рік

Офіс великих платників податків ДПС повідомив, що наказом ДПС України від 26.09.2019 р. № 98 затверджено Реєстр великих платників податків на 2020 рік, який цього року збільшився на 187 суб’єктів. З’ясувати, чи не потрапило Ваше підприємство або установа до зазначеного Реєстру, можна на сайті цього відомства(3).

Ліцензування: ВРУ змінила законодавство

2 жовтня Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (проект № 1060)(4), яким внесено низку змін щодо ліцензування у різних сферах — ветеринарній медицині, рекламній та охоронній діяльності, у сфері зайнятості населення та діяльності, пов’язаній з реабілітацією осіб з інвалідністю, тощо.

Серед змін, зокрема, запровадження нової санкції за порушення у сфері ліцензування (зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково), врегулювання про-
цедурних питань, пов’язаних з оскарженням рішень органу ліцензування, уніфікація розміру штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування тощо. Докладніше про запроваджені зміни ми проінформуємо наших читачів після набрання чинності новим Законом.

Помилки у звітності з акцизного податку

ДПС звернула увагу платників акцизного податку на помилки, які мають місце під час складання таких звітних форм:

• Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизний склад, розташовані на ньому резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (форма J(F)0210301);

• Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отри­мання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (форма J(F)0210401);

• Довідки про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції (форма J(F)0210601);

• Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків спирту на акцизному складі виробника спирту та/або виробника окремих видів продукції (форма J(F)0210701).

Докладніше про помилки в довідках — у повідомленні ДПС(5).


(1)Див. на сайті НБУ (https://bank.gov.ua) у розділі «Національний банк України>Новини>Медіа-простір».

(2)https://tax.gov.ua/anonsi/21494.html

(3)https://officevp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/393222.html

(4)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66300

(5)https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/393133.html

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників