Підвищення окладу посеред місяця: як індексувати зарплату

Проведення індексації зарплати у зв’язку з підвищенням окладів — завжди актуальна тема для роботодавців. Нещодавно Мінсоцполітики у листі від 19.07.2019 р. № 13495/0/2-19/51 (див. далі «Для довідки») розглянуло питання щодо проведення індексації зарплати у зв’язку з підвищенням окладів посадовцям органів місцевого самоврядування. Проте цей лист може зацікавити також роботодавців не бюджетної сфери, які провадять індексацію зарплати працівників, адже для всіх підприємств, установ, організацій діють однакові правила індексації, визначені Законом № 1282(1) і Порядком № 1078(2). Тож озвучимо основні тези й проілюструємо їх практичне застосування на прикладах.

Теза 1. У разі підвищення тарифної ставки (окладу) під час визначення суми зростання заробітної плати враховуються всі її складові, які не є разовими, крім доплати до мінімальної заробітної плати та суми індексації.

Немає сумнівів, що ці виплати не враховуються, адже порівняння взагалі проводять без суми індексації, а доплати до мінзарплати після підвищення зарплати взагалі може не бути.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№40 від 30.09.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників