Головне за тиждень (23 - 29 вересня)

З 1 січня 2021 року — нова звітність з ПДФО та ЄСВ

На сайті ВРУ вже можна ознайомитися з текстами нових Законів України — від 19.09.2019 р. № 115-IX(1) та від 19.09.2019 р. № 116-IX(2), які наберуть чинності з 1 січня 2021 року і відкриють нову еру податкової звітності щодо доходів фізичних осіб. Новими Законами запроваджується обов’язок податкових агентів та платників єдиного внеску подавати органам ДФС щокварталу нову форму звітності, яка наразі формально називається «податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску». При цьому така квартальна податкова звітність повинна мати розбивку по місяцях звітного кварталу! Залишається сподіватися, що розробники нової форми звітності не створять такий собі лабіринт Мінотавра, з якого бухгалтери будуть нескінченно шукати вихід, намагаючись відобразити різні показники щодо ПДФО та ЄСВ, які досить часто не мають нічого спільного — ні в алгоритмі обчислення, ні в базі нарахування (утримання), ні в статусі отримувача доходу(3).

Ну а наразі все ще залишається чинною добре відома форма № 1ДФ, яка вже діє не перший рік. Але попри це питання щодо її заповнення та подання не зникають. Сподіваємося, що на більшість з них читачі знайдуть відповіді на сторінках цього журналу, адже особлива увага в ньому приділена саме формі № 1ДФ.

Заокруглення в касових операціях банків

З 25 вересня 2019 року Нацбанк поширив на банки право заокруглювати суми касових операцій. Зокрема, банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, та за правилами, встановленими п.4 постанови Правління НБУ від 15.03.2018 р. № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів»(4). До речі, про інші наслідки оптимізації обігу монет читайте у статті на с.6.

Нові рахунки для великих платників податків

Офіс великих платників податків ДПС проінформував про появу оновленого переліку реквізитів нових рахунків(5) для зарахування податку на прибуток великими платниками, відкритих Державною казначейською Службою України відповідно до вимог стандартів IBAN у розрізі 24 адміністративно-територіальних одиниць України (областей).

Офіс звертає увагу, що у разі коли місцезнаходження платника податків (юридична адреса) не збігається з місцем податкового обліку в Офісі великих платників податків ДПС (м.Київ), сплата податку на прибуток підприємств повинна здійснюватися платниками податків за місцем знаходження платника, тобто на бюджетні рахунки, відкриті на ім’я Головних управлінь Державної казначейської служби України в областях з ознакою у структурі рахунку «9» (великі платники податків).


(1)https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/115-ix

(2)https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/116-ix

(3)Докладніше про це та інші нововведення — у наступному номері журналу.

(4)Докладніше на сайті НБУ (https://bank.gov.ua/) у розділі «Новини>Медіа-простір».

(5)З рахунками можна ознайомитись за посиланням https://officevp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників