Службове авто: оплачувати оренду чи компенсацію?

Якщо перед підприємством стоїть завдання розширити автопарк службових автомобілів, а їх придбання як основних засобів керівництво не вважає за доцільне, у пригоді стануть інші способи досягнення мети. Практика показує, що найпопулярніший серед них — оренда транспортних засобів. Але якщо потенційним службовим автомобілем розглядають автомобіль, що належить працівникові підприємства, то можливості побудови таких стосунків орендою не обмежуються. У такому разі можливою є й інша форма «автосоюзу» — укладення договору (угоди) про отримання компенсації. Розглянемо обидва варіанти.

Мета використання автомобіля

Перш ніж аналізувати деталі обох схем залучення автомобіля на службу підприємства, бухгалтеру варто відповісти на запитання: для чого саме потрібен цей автомобіль і протягом якого періоду планується його використовувати? Наприклад, якщо основна мета такого залучення — оптимізація оподаткування щодо фінансування бензину для працівника, якому зручно вирішувати виробничі питання на своєму автомобілі у безстроковій перспективі, то, вибираючи схему, потрібно зважати саме на оптимальні податкові наслідки для «пального» фактора. Тут може бути важливим відсутність ПДФО, ВЗ і ЄСВ при оплаті/компенсації бензину для працівника, а також можливість зберегти вхідний податковий кредит з ПДВ, якщо підприємство самостійно купує бензин.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Автомобіль на підприємстві: облік і податки з ...» (Вересень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua