Автомобіль на підприємстві: облік і податки з «паливним» акцентом

Дорогі читачі! Ви тримаєте в руках вельми корисний збірник. Це вбачається навіть з його назви.

Звісно ж, фундаментом збірника є завжди актуальні «вічні» теми: облік придбання авто, його ремонт і техобслуговування, заміна шин і акумуляторів, наслідки ДТП. Не забули ми також договірні й розрахункові особливості заправки автомобіля в дорозі, списання пально-мастильних матеріалів, відповідальність водія та його роботодавця у разі «штрафних» ситуацій на дорогах.

Особливу увагу з огляду на останні ліцензійні та акцизні зміни законодавства, які з’явилися в середині цього літа (1 липня), приділено ситуації, коли підприємство придбаває, зберігає та використовує пальне для заправки своїх автомобілів. Тож не відкладайте в довгий ящик знайомство з матеріалами:

• Пальне для заправки власних та орендованих авто: які ліцензії потрібні;

• Акцизні склади: стаціонарні та пересувні;

• Пальне для власних потреб: «акцизний» ракурс.

Щодо нормативно-правових актів, які так чи інакше регулюють ситуації з автомобілем, то чинне законодавство ними надзвичайно насичено. Ми обрали ті, які мають виключно практичну спрямованість і знадобляться в повсякденній роботі. Деякі з них містять додатки зі зразками форм аналітичного обліку, які також стануть у пригоді будь-якому бухгалтеру.

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників