Головне за тиждень (9 - 15 вересня)

Облікову ставку знижено

Зниження  блікової  ставки  до 16,5%  з  6  вересня  ухвалено рішенням  Правління  НБУ від 05.09.2019 р. № 645-рш «Про розмір облікової ставки». Нацбанк запевняє(1), що надалі цикл пом’якшення монетарної політики продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до 5%. Темп зниження облікової ставки до нейтрального рівня 8% залежатиме від ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

РРО: чергова революція зі штрафним «присмаком»

10 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні два законопроекти, суспільне значення яких важко переоцінити:

• від 06.09.2019 р. № 1053-1 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»(2);

• від 29.08.2019 р. № 1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»(3).

З огляду на швидкість прийняття цих законопроектів, скоро ми матимемо їх як закони, що доведеться докладно вивчати. Зазначимо, що першим законопроектом до сфери розрахунків вводиться новий тип РРО — програмний РРО, який представляє собою технологічне рішення, в якому фіскальні функції будуть реалізовані через фіскальний сервер ДПС. Окрім того, передбачено кратне збільшення штрафних санкцій за порушення порядку розрахунків, встановлених Законом про РРО.

А завдяки законопроекту № 1073 станом на 1 січня 2021 року підприємці — платники єдиного податку (окрім першої групи) при здійсненні розрахункових операцій повинні будуть використовувати РРО, незалежно від розміру доходу та інших чинників, що на сьогодні діють відповідно до п.296.10 ПКУ. Також цим проектом передбачено так званий «кешбек» — перерахування грошових коштів споживачам за рахунок штрафних санкцій, застосованих податківцями за наслідками перевірки за скаргою цих споживачів про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО.

Масштабне втручання у Податковий кодекс: ДРС проти!

Бухгалтерсько-аудиторський сегмент соціальних мереж більше тижня штормить від обговорення проекту Закону України від 30.08.2019 р. № 1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»(4)В форматі новин неможливо дати навіть стислу характеристику цього документу (якщо він стане Законом, то ми наговоримось про нього досхочу). Тому зазначимо лише, що, на думку ДРС, законопроект не супроводжується аналізом регуляторного впливу з розрахунками витрат і вигід суб’єктів господарювання та держави від його запровадження. За зверненням підприємців у ДРС його попередньо проаналізували та дійшли висновку, що він несе низку загроз для бізнесу(5). Аналіз положень законопроекту № 1210 виявив, що його прийняття може призвести до збільшення тіньового сегменту економіки, підвищення попиту на послуги конвертаційних центрів та посилення корупційного навантаження на бізнес.


(1)https://bank.gov.ua/news/all/rishennya-oblikova-stavka-2019-09-05

(2)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66721

(3)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66303

(4)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66520

(5)http://www.drs.gov.ua/press-room/zrostannya-tinovogo-segmentu-ekonomiky-ta-koruptsijnogo-navantazhennya-na-biznes-mozhlyvi-naslidky-pryjnyattya-zakonoproektu-1210/

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників