Автомобіль придбано за кордоном і доставлено в Україну: як списати дизпаливо

Підприємство придбало в Польщі основний засіб — вантажний автомобіль. Його до України транспортували самоходом. Під час транспортування за кордоном автомобіль заправляли дизпаливом. Як правильно списати придбане дизпаливо?

Витрати на придбання дизпалива для доставки автомобіля в Україну є витратами, які за п.8 ПБО-7 збільшують первісну вартість придбаного основного засобу (ОЗ) — вантажного автомобіля. На думку автора, витрати на транспортування ОЗ самоходом пов’язані з його доведенням до стану, у якому він придатний для використання із запланованою метою. Адже спочатку придбаний об’єкт ОЗ слід доставити до місця призначення, а це у даному випадку неможливо без дизпалива. Потім слід взяти об’єкт ОЗ на облік та ввести його в експлуатацію. Всі витрати, пов’язані з придбанням ОЗ, накопичують за дебетом субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» та кредитом відповідних рахунків. Потім переносять на дебет субрахунку 105 «Транспортні засоби» у кореспонденції з кредитом субрахунку 152.

Щодо обліку фактичних витрат дизпалива. Спершу нагадаємо, що застосування подорожніх листів суб’єктами господарювання, що експлуатують колісні транспортні засоби, стало необов’язковим з 14.08.2011 р.(1) Самі ж типові форми подорожніх листів були скасовані:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№37 від 09.09.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua