ПрАТ «Експортно- кредитне агентство»: як страхуватимуть ЗЕД-ризики

Нагадаємо, що започаткував появу Експортно-кредитного агентства (далі — ЕКА) Закон № 1792(1): з метою стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. До основних завдань ЕКА відносять, зокрема, страхування, перестрахування, надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту. КМУ постановою від 07.02.2018 р. № 65 безпосередньо затвердив рішення про утворення ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»(2) та його установчі документи (статут, положення про наглядову раду, про правління, про ревізійну комісію тощо). ЕКА разом з Державною установою «Офіс з просування експорту України» є інституціями, які мають забезпечити виконання Експортної стратегії України(3).

Подібні ЕКА інституції вже багато років успішно діють в Європі (наприклад, Euler-Hermes в Німеччині(4)), США (The Export-Import Bank of the United States (Ex-Im Bank)(5)), Південній Африці (Credit Guarantee Insurance Corporation of Africa Limited(6)), інших державах. Тобто, по суті, йдеться про спеціалізований сегмент страхового ринку.

У кожній державі встановлюють власний перелік продукції (робіт, послуг), які підпадають під сприяння щодо стимулювання експорту. Є такий перелік і в Україні, і сфери підтримки експорту визначено ст.8 Закону № 1792. До нього входить експорт робіт, послуг українського походження, а також товарів переробної промисловості за певними групами УКТ ЗЕД. Зокрема, групи 16 «Готові харчові продукти з м’яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних», групи 19 «Готові продукти із зерна зернових культур, борошна, крохмалю або молока; борошняні кондитерські вироби», групи 20 «Продукти переробки овочів, плодів або інших частин рослин» та інші.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№37 від 09.09.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників