Головне за тиждень (26 серпня - 1 вересня)

Перевірки Держпраці по-новому

Прийнято постанову КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (проект документа тут(1)). Постановою затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Постанова відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за працею з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці; дотримання мінімальних державних гарантій в
оплаті праці; оформлення трудових відносин. Очільник Мінсоцполітики А.Рева дав на цю тему інтерв’ю(2). Докладно про новий порядок перевірок читайте в нашому журналі після офіційного опублікування постанови КМУ.

Електронні закупівлі

21 серпня набрала чинності постанова КМУ від 10.07.2019 р. № 704, якою внесено зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Мета — зробити систему більш функціональною та надати відповідні онлайн-сервіси її користувачам, якими, зокрема, виступають постачальники товарів, надавачі послуг, виконавці робіт, замовники, державні та комунальні підприємства(3).

Страхування ризиків для українських експортерів

21 серпня Уряд повідомив(4), що він схвалив розроблену Мінекономрозвитку постанову, якою затвердив правила страхування від комерційних та некомерційних ризиків, перестрахування та надання гарантій Експортно-кредитного агентства. Уряд стверджує, що документ спрямований на підтримку експортерів української продукції через інструменти страхування від комерційних та некомерційних ризиків, перестрахування та надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту.

Повідомлення про «акцизні» штрафи

На сайті ДФС з’явилось повідомлення щодо застосування штрафних санкцій за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН. Всім зацікавленим суб’єктам господарювання рекомендуємо з ним ознайомитись(5).

Нові рахунки для сплати податків — з 1 жовтня

Територіальні органи ДФС повідомляють(6), що Держказначейством здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IВАN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку — не більше 14 цифрових символів. Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено з 01.10.2019 р.


(1)https://www.auc.org.ua/sites/default/files/sectors/u-140/2._kontrol_za_praceyu.pdf?fbclid=
IwAR1rB4zLGeCwvBr3-fO6EbRDu1X5lmbYfaALc7uRljN3xWCU-1vLHigVN9E

(2)https://ubr.ua/labor-market/minsots_video-3885995

(3)https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-s100719

(4)https://www.kmu.gov.ua/ua/news/zatverdzheno-pravila-strahuvannya-rizikiv-ta-nadannya-garantij-dlya-ukrayinskih-eksporteriv. На момент подготовки номера текст постановления еще не был опубликован.

(5)http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/389744.html

(6)http://rv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/; http://rv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників