Кадрова та облікова документація для приватних підприємців

За останні два роки підприємці надто часто потрапляли під приціл інспекторів праці. На слуху судові спори з мільйонними штрафами. В деяких випадках підприємцям вдавалося відстояти свою позицію, проте рішення на користь підприємців приймаються далеко не завжди. Тому підприємці все частіше цікавляться, за відсутність яких кадрових й інших документів їх можуть оштрафувати.

Найбільше проблем підприємцям створює недолуге трудове законодавство, суперечливі норми й різнотлумачення різними контролюючими органами одних і тих же норм. На жаль, роз’яснення Мінсоцполітики (органу, що уповноважений надавати роз’яснення з питань оплати праці) не вносять ясності, а навпаки заплутують. Так, за останні кілька років можна знайти роз’яснення цього міністерства з кардинально різними позиціями, при цьому попередні листи не відкликаються.

Почнімо з того, що основний трудовий норматив — КЗпП взагалі про фізосіб-підприємців згадує лише у статті 265, присвяченій застосуванню фінансових штрафів за порушення законодавства про працю. Тож аналізуймо чинне законодавство про працю.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№35 від 26.08.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua