Головне за тиждень (19 - 25 серпня)

Дорогі друзі!

1 вересня у підприємців України професійне свято. Щиро вітаємо всіх підприємців і бухгалтерів, які допомагають їм у роботі. Бажаємо здоров’я, оптимізму, досягнень у веденні бізнесу!

У кожному номері нашого журналу підприємцям є що почитати, а в цьому — особливо (с.16, 18, 22, 45).

Зберігання пального: добра новина від ДФС

Керування обігом пального у ручному режимі триває. 16 серпня ДФС на своєму сайті розмістила повідомлення(1), в якому вказала, що «зберігання пального в паливних баках транспортних засобів / технічному обладнанні / пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не являються нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно з Законом № 481».Докладніше див. на с.41.

УПК для представництв нерезидентів

Мінфін повідомив(2), що наказом від 16.08.2019 р. затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення представництвами нерезидентів в Україні. В ній розглядаються питання про можливість подання постійним представництвом нерезидента звіту про контрольовані операції та врахування для цілей застосування трансфертного ціноутворення суми коштів на утримання такого представництва, сплату податків, оплату робіт та послуг, наданих резидентами для нерезидента. Докладніше — на с.6.

Рука НБУ у кишені підприємців?

15 серпня Україну облетіла новина про те, що Нацбанк заборонить використовувати рахунки фізичних осіб — підприємців для здійснення ними операцій, пов’язаних із власними потребами. Але НБУ майже одразу заявив(3), що він не планує вводити подібних обмежень. На думку регулятора, підприємців ввели в оману ЗМІ, які некоректно інтерпретували норми, що містяться в проєкті  змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, запропонованому для громадського обговорення. Що відбувається насправді? Читайте на с.16.

Екологічна інспекція не виправдала довіри…

Уряд ухвалив рішення про «демонтаж» Держекоінспекції, а натомість хоче створити Державну природоохоронну службу(4). Головні причини — відсутність належного контролю за порушеннями екологічного законодавства та тотальна корупція. У нову структуру увійдуть 10 міжрегіональних територіальних органів, а 23 територіальних підрозділи Держекоінспекції будуть повністю ліквідовані. Отже, скоро побачимо, чи може вугілля бути біліше від сажі.


(1)http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/389309.html

(2)https://www.minfin.gov.ua/news/view/minfin-zatverdyv-uzahalniuiuchu-podatkovu-konsultatsiiu-po-ttsu-dlia-nerezydentiv?category=novini-ta-media&subcategory=vsi-novini

(3)https://bank.gov.ua/news/all/sprostuvannya-natsionalniy-bank-ne-planuye-obmejuvati-fizosib-pidpriyemtsiv-u-vikoristanni-vlasnih-koshtiv

(4)https://www.kmu.gov.ua/ua/news/v-ukrayini-likviduyut-derzhavnu-ekologichnu-inspekciyu

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників