Одноразова послуга з перевезення вантажу

Особа надає підприємцю одноразову послугу з перевезення вантажу. Чи є в її діях склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 КУпАП?

На практиці часто-густо трапляються ситуації, коли фізособа-підприємець (ФОП), не маючи змоги здійснити перевезення свого вантажу самостійно, вдається до сторонньої допомоги незалежного виконавця. Сторони укладають договір про надання одноразової послуги з перевезення вантажу, виконавець перевозить вантаж, а замовник оплачує цю послугу, утримуючи при цьому із суми винагороди всі необхідні податки. Здавалося б, дотримуються усі норми чинного законодавства й усі задоволені — вантаж замовника перевезено, виконавець оплату отримав, податки до бюджету сплачено. Але нерідко в процесі перевезення вантажу водіїв зупиняють посадові особи патрульної поліції і складають протокол про адміністративне правопорушення за ст.164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності), посилаючись на те, що нібито особа провадить господарську діяльність без реєстрації як ФОП та без сплати податків, чим завдає шкоди державі. Але чи так це насправді?

Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення. Стаття 164 КУпАП встановлює відповідальність, з-поміж іншого, за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№34 від 19.08.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua