ПН у роздрібній торгівлі: складання та коригування

Для роздрібної торгівлі встановлено спеціальні — подекуди неписані — правила формування податкових накладних (далі — ПН). Такі правила, а також статус покупців відображаються і в особливому порядку коригування податкових зобов’язань. Тож розповімо докладно про загальний порядок та нюанси оформлення податкових документів.

Підсумкові ПН замість звичайних

У звичайній ситуації роздрібний торговець має справу з неплатниками ПДВ. Тож і ПН він не видає покупцю, а останній не зможе сформувати за нею податкового кредиту. Продавець взагалі може не ідентифікувати свого візаві: у податковому документі покупця фігуруватимуть універсальне ім’я «Неплатник» та умовний ІПН 100000000000. Утім, зрозуміло: навіть за такого спрощення підготовка на кожне постачання окремої ПН у низки продавців спричинила б нескінченну та позбавлену сенсу роботу. Тож законодавець дозволяє роздрібним торговцям складати ПН не окремо на кожне постачання, а на загальний підсумок продажів за день: «Податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі… здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника)» (п.201.4 ПКУ, п.14 Порядку № 1307).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Податкові накладні: практичні ситуації, проблемні питання» (Серпень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua