• error_outline

    Увага! Інформація щодо ПКУ–2020

Складання податкової накладної у разі списання активів

Вибуття товарів та необоротних активів (далі — активів) може відбуватися не тільки в результаті здійснення операції з постачання, а й з інших причин, наприклад, через природний убуток, знищення, псування тощо. Найчастіше такі операції прирівнюють до використання активів в операціях, що не належать до господарської діяльності підприємства. При цьому таке прирівнювання призводить до необхідності складати податкову накладну (далі — ПН) на вартість активів, що вибувають. Як правильно скласти таку ПН, розповімо в цій статті.

Загальні правила оподаткування

Перш ніж перейти безпосередньо до особливостей складання ПН, згадаємо вимоги ПКУ до дій платника податків у разі здійсненні так званих негосподарських операцій. Отже, згідно з пп.«г» п.198.5 ПКУ платник податків зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання, не пізніше останнього дня звітного періоду скласти і своєчасно зареєструвати в Єдиному реєстрі зведену ПН за активами, придбаними з ПДВ, якщо такі активи призначені для їх використання або ж починають використовуватися в операціях, які не є господарською діяльністю. При цьому базою оподаткування відповідно до п.189.1 ПКУ є або ціна придбання (для товарів), або балансова (залишкова) вартість, що склалася на початок звітного періоду (для необоротних активів)(1).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Податкові накладні: практичні ситуації, проблемні питання» (Серпень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників