ПН у разі відступлення права вимоги або переведення боргу

Про оподаткування операцій з переведення боргу та відступлення права вимоги у розділі V ПКУ згадується тільки один раз — у пп.196.1.5. Зовні все доволі нейтрально: такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Утім, це лише уявна простота. А насправді ПДВ-облік таких операцій набагато складніший та чи не на кожному кроці містить підстави для спорів із контролерами.

Чи завжди немає об’єкта оподаткування

Наразі згідно з пп.196.1.5 ПКУ не вважають об’єктом обкладення ПДВ операції з «від­ступлення права вимоги, переведення боргу, торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов’язаннями (вимогами), за винятком операцій з інкасації боргових вимог та факторингу (факторингових) операцій, крім факторингових операцій, якщо об’єктом боргу є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Податкові накладні: практичні ситуації, проблемні питання» (Серпень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників