• error_outline

    Увага! Інформація щодо ПКУ–2020

Оформлення та реєстрація ПН із помилками: як виправити

Значною мірою, помилки в Єдиному реєст­рі податкових накладних (далі — ЄРПН) є наслідком тих помилок, які були допущені платниками ПДВ при складанні або реєстрації податкових накладних (далі — ПН). Наприклад, в ЄРПН зареєстровано ПН із помилками в обов’язкових реквізитах. Або ПН зареєстрували в ЄРПН взагалі помилково, оскільки операції з поставки товарів (послуг) не було. А ще часто-густо зустрічається ситуація, коли на одну й ту саму операцію з поставки товарів (послуг) ПН складають два рази: перший раз — на дату отримання попередньої оплати, другий — на дату поставки товарів (послуг). І обидві ці ПН зареєст­рували в ЄРПН.

Якщо ПН із помилкою в реквізитах або помилково (зайво) складена ПН зареєстрована в ЄРПН, то виключити її з цього реєстру неможливо технічно. Це не передбачено ні ПКУ, ні Порядком № 1246. Але виправляти помилки необхідно! Насамперед це потрібно зробити для того, аби у покупця не було проблем з податковим кредитом за ПН із помилками в обов’язкових реквізитах.

Нагадаємо, що ПН, складена і зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює оподатковувані ПДВ операції з постачання товарів (послуг), для покупця таких товарів (послуг), зареєстрованого платником ПДВ, є підставою для нарахування податкового кредиту (абзац другий п.201.10 ПКУ). І якщо при документальній перевірці в ПН знайдуть помилку, то з покупця спробують зняти суму податкового кредиту. Навіть незважаючи на те, що ПН зареєстрована в ЄРПН. Зайва або ж помилкова ПН, яку платник ПДВ зареєстрував в ЄРПН, зменшує його реєстраційний ліміт. Тому таку ПН також слід якимось чином «вилучити» з цього реєстру.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Податкові накладні: практичні ситуації, проблемні питання» (Серпень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників