Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Податкові накладні: практичні ситуації, проблемні питання

У діяльності платника ПДВ майже кожну операцію постачання товарів чи послуг повинна супроводжувати податкова накладна. І чим різноманітніші операції відбуваються, тим частіше бухгалтеру доводиться мудрувати над запов­ненням цього документа. Тож  не  виникає  сумніву,  що  податкова накладна — наріжний камінь ПДВ-обліку, а цей збірник саме і присвячено різним аспектам оформлення податкових накладних, а також розрахунків коригування.

Під однією обкладинкою ми зібрали правила заповнення податкових накладних та розрахунків коригування, рекомендації податківців, практичні поради експертів та неписані правила, які встановлено програмним забезпеченням СЕА ПДВ.

Починається збірник з такої поширеної теми як реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН. Однак йтиметься не про буденну реєстрацію правильно заповнених документів, а про різні ситуації включення до ЄРПН документів із помилками. І головне — даються поради, як платнику вийти з таких ситуацій.

Також проаналізовано оновлені правила блокування податкових накладних, які набрали чинності з 11 травня 2019 року. Зокрема, читачі дізнаються, за якими критеріями зараз відбувається перевірка ПДВ-документів та як змінилися повноваження комісій ДФС стосовно прийняття рішень про реєстрацію/відмову в їх реєстрації. А якщо сталася неприємність і податкова накладна /розрахунок коригування таки потрапили під блокування, то алгоритм дій платнику ПДВ підкаже путівник із розблокування.

Окрему увагу приділено ПДВ-наслідкам у разі списання активів на підприємстві: за яких умов виникатимуть компенсуючі податкові зобов’язання; як визначити базу оподаткування для нарахування ПДВ та як на неї впливають норми природного убутку; як при цьому заповнювати податкову накладну тощо.

Не забули ми й про особливі правила оформлення податкових накладних та розрахунків коригування:

• на покупців-неплатників ПДВ;

• під час безперервних та ритмічних постачань;

• під час здійснення пільгових операцій;

• в сфері роздрібної торгівлі;

• у разі перереєстрації платника ПДВ.

Якщо ж у платника ПДВ передбачається операція з відступлення права вимоги чи переведення боргу — для нього ми підготували окрему консультацію.

Також цей збірник містить своєрідні шпаргалки для бухгалтера — навігатори із заповнення податкових накладних та розрахунків коригування.

Окрім аналітичних матеріалів, читачі мають змогу зазирнути до першоджерел із заповнення податкових накладних. Не загубитись серед розмаїття документів допоможе підбірка нормативних актів та роз’яснень в окремому розділі збірника.

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників