«Позовна давність» за податками

Податковим законодавством встановлено строк давності, поза межами якого податковий орган позбавляється права нараховувати податкове зобов’язання.

Часто його ще згадують як строк позовної давності. Але це помилка, це саме строк давності, за межами якого контролюючі органи втрачають право нараховувати податкове зобов’язання та штрафні санкції платнику податків. Тому автор у назві цієї статті вказаний термін взяв у лапки. За прийнятою у теорії права класифікацією такий строк належить до присікального(1).

Згідно з п.102.1 ст.102 ПКУ контролю­ючий орган, крім випадків, визначених п.102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня(2), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше — за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№32 від 05.08.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua