Передача товару на відповідальне зберігання: документальний супровід

Як правильно документально оформити передачу товару на відповідальне зберігання? Чи потрібно в документах на товар вказувати його вартість та при перевезенні товару на склад зберігача складати ТТН?

Насамперед, відповідно до ст.936 ЦКУ потрібно укласти договір зберігання, який за загальним правилом повинен мати  письмову форму (ст.208, ст.937 ЦКУ).

Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання посвідчене документом, підписаним зберігачем. А саме: розпискою, квитанцією або іншим документом. Тобто, ці документи підтверджують наявність укладеного договору, хоча за формою договором не є. Втім, вони можуть і документально «супроводжувати» договір, якщо він має вигляд окремого документа під назвою «Договір зберігання».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№32 від 05.08.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua