Застосування МСФЗ: підприємства, на перший та другий розподілись!

Коли потяг під назвою «піврічна звітність(1) став практично зникати з очей, Мінфін і Кабмін вирішили таки «закинути в останній вагон» кілька корисних документів стосовно подання фінансової звітності. Нещодавно ми коментували зміни, внесені наказом Мінфіну від 31.05.2019 р. № 226 до ПБО-25, який було оновлено до версії НПБО-25(2). Змінам до Порядку № 419(3) у найближчих номерах буде присвячено окремий матеріал. А героєм цієї публікації є Лист № 17297(4). Об’єднує усі ці матеріали один спільний лейтмотив — оновлена класифікація підприємств, встановлена ст.2 Закону про бухоблік(5).

Оскільки у підприємств, по суті, було не так вже й багато часу, аби повною мірою усвідомити думки та основні принципи застосування класифікаційних правил, вважаємо за потрібне ці правила нагадати, узявши на озброєння і згаданий Лист № 17297. Тим паче, що від «потрапляння» до тієї чи іншої категорії для підприємства залежить його подальша стратегія бухобліку (за ПБО чи МСФЗ) і фінансової звітності (формат, способи і строки подання), а також подальша доля стосовно обов’язкового річного аудиту.

Не зайвим буде нагадати, що оновлена ст.14 Закону про бухоблік, яка встановлює правила оприлюднення річної фінансової звітності разом із аудиторським висновком, по-справжньому запрацює лише для звітності за 2019 рік. А ця стаття для українських підприємств — абсолютна новація.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№32 від 05.08.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua