Акцизна накладна: нове обличчя за формою «П»

Мінфін, нарешті, видав наказ від 19.06.2019 р. № 262, яким затверджено форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів; акцизних накладних форм «П» та «С»; розрахунків коригування акцизних накладних форм «П» та «С»; заявок на поповнення (коригування) залишків пального та спирту етилового, а також Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (далі — Порядок № 262).

Сьогодні ми вперше кинемо оком на акцизну накладну за формою «П» (далі — АН «П») — основний документ, призначений для фіксації руху пального у СЕА РП та СЕ(1). Мало кому до вподоби останні «підакцизні» зміни, але відкинемо емоції і спокійно розберімося з АН «П». Особливо це важливо для суб’єктів господарювання, які до 1 липня 2019 року не були платниками акцизного податку.

Зазначимо, що Порядок № 262 є підзакон­ним актом ПКУ, тому основні норми Кодексу, що стосуються АН «П» (ст.231), він дублює. Разом з тим Порядок № 262 деталізує окремі норми ПКУ, без чого із складанням АН «П» на практиці виникли б проблеми.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№31 від 29.07.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua