ДФС

Лист № 41790/6/99-99-14-02-02-15

від 27 грудня 2018

Схеми мінімізації ПДВ сільгосппідприємствами: ДФС аналізує

У представленому далі ексклюзивному листі ДФС офіційно розкривається тема мінімізації ПДВ та ПДФО підприємствами однієї з головних галузей економіки України — сільського господарства. Зазначимо, що ця тема досить рідко звучить у роз’ясненнях ДФС і, відповідно, рідко стає доступною широкому колу читачів.

У листі головне фіскальне відомство наводить приклади мінімізації ПДВ виробниками, посередниками, експортерами сільськогосподарської галузі, а також підприємствами, які залучені до агрокомплексу. Торкається ДФС і теми відшкодування ПДВ, а також нетипового експорту і «скруток». При цьому наводяться обсяги операцій і напрямки руху товарів (послуг) тощо, що буде цікавим не тільки бухгалтерам, а й керівникам та фінансовим директорам підприємств.

Не з усіма твердженнями податківців щодо тих чи інших операцій як схем мінімізації податків можна погодитися. Деякі з них насправді є ухиленням від оподаткування, а деякі — просто звичайні операції господарського обороту. Попри це, лист дає можливість правильно зрозуміти точку зору та підходи ДФС щодо певних операцій.

До того ж, приклади схем, які наводить ДФС, є реальними і використовуються окремими платниками податків протягом тривалого періоду. При цьому головне фіскальне відомство непрямим шляхом, як то кажуть, «між рядків» підписується в своєму безсиллі, а тому пропонує прийняти законодавчі поправки до відповідних статей ПКУ. Завдяки цьому платникам податків буде цікаво дізнатися, на що вони можуть очікувати в майбутньому…

Олександр КЛУНЬКО, експерт-консультант

ДФС України відповідно до пп.1 та 41 п.4 Положення про ДФС України, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2014 р. № 236 (далі — Положення про ДФС), підготовлено пропозиції щодо внесення змін до ПКУ, реалізація яких, на думку ДФС, матиме для економіки та державного бюджету суттєвий позитивний ефект у довгостроковій перспективі, який лише на середньостроковий бюджетний період становитиме щонайменше 100 млрд гривень.

Зазначені дані ґрунтуються на проведеному ДФС аналізі стану функціонування й оподаткування ринку основних експортно орієнтованих зернових культур, насіння олійних рослин та олій рослинного походження.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
Agro
№7 от 29.07.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua