Головне за тиждень (8 - 14 липня)

Дорогі друзі, колеги!

Щиро вітаємо вас з Днем бухгалтера і аудитора! Бажаємо наснаги на ваших професійних теренах, радощів та задоволення у кожній миті життя! Як завжди, ми підготували для вас змістовний та актуальний спецвипуск (с.6). Зазирніть у нього — не пошкодуєте. Буде корисно і цікаво!

Оновлення платіжного ринку: стосується всіх!

Нацбанк заявив, що розпочинає масштабне оновлення системи регулювання українського ринку платежів та переказу коштів(1). Зокрема, він планує запровадити низку нових платіжних послуг. Замість однієї послуги з переказу коштів, що існує сьогодні, з’явиться вісім нових, зокрема 6 фінансових (внесення коштів на платіжний рахунок, зняття/списання коштів, переказ коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку за рахунок кредиту, емісія/еквайринг, грошові перекази) та 2 не фінансові (ініціювання платежу та надання консолідованої інформації за платіжним рахунком).

ТОВ з модельним статутом? Мін’юст запрошує на онлайн-реєстрацію

Мін’юст повідомляє(2), що з 09.07.2019 р. в Україні запрацювала нова електронна послуга, яка дозволяє зареєструвати ТОВ онлайн, якщо воно діє на підставі модельного статуту. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції»(3) та веб-порталі Кабміну в розділі «Електронні послуги»(4). Одночасно можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником ПДВ. Діючі ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, можуть дистанційно перейти на модельний статут без необхідності відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації особисто.

Використання етилового спирту: Мінфін наводить лад

2 липня 2019 року набрав чинності наказ Мінфіну від 18.06.2019 р. № 249, яким затверджено форму заяви про включення до Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.

РРО: чергова революція?

08.07.2019 р. на сайті Мінфіну з’явився(5) доопрацьований проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Закликаємо всіх суб’єктів господарювання його хоча б переглянути. Мало того, що РРО «просочуються» у цілу низку статей ПКУ, так ще й розміри нових штрафів вражають. За головні порушення, викладені у п.1 ст.17 Закону про РРО (який буде доповнено), суб’єктів господарювання чекають санкції у розмірі 200% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг), але не менше 50 нмдг (якщо це вперше) і 500% такої вартості, але не менше 100 нмдг, за кожне наступне порушення.


(1)https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=98763666&cat_id=55838.

(2)https://minjust.gov.ua/news/ministry/vidteper-zareestruvati-tov-mojna-onlayn.

(3)https://online.minjust.gov.ua/.

(4)https://www.kmu.gov.ua/ua/service/reyestraciya-yuo-tov.

(5)https://www.minfin.gov.ua/news/view/proekty-rehuliatornykh-aktiv-dlia-obhovorennia-2019?category=aspekti-roboti.

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників