Нещасний страховий випадок: розслідування і виплати

Уп.1 ч.1 ст.35 Закону про соцстрах(1) визначено перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі — страхування від нещасного випадку). Серед них — особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом. При цьому роботодавцями таких осіб можуть бути як юридичні особи, так і фізичні особи.

У ст.36 Закону про соцстрах зазначено, що в разі настання страхового випадку Фонд соцстраху виплачує застрахованій особі (або особам, які мають на це право) страхові виплати. Та для того, аби застрахована особа могла отримати страхові виплати у разі настання страхового випадку, роботодавець-страхувальник зобов’язаний забезпечити проведення розслідування нещасного випадку.

Факти нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання відповідно до ч.2 ст.36 Закону про соцстрах розслідуються в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону про охорону праці(2). Донедавна таким документом був Порядок № 1232(3). Проте з 1 липня 2019 року набрав чинності новий Порядок № 337(4), яким запроваджено змінений порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними у ч.1 ст.35 Закону про соцстрах. Тож саме зараз варто з’ясувати, що мають знати роботодавці на випадок настання страхового випадку.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№28 від 08.07.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua