Реєстрація давньої податкової накладної

Підприємство в 2017 році виписало ПН на платника ПДВ, але не зареєструвало її, хоча податкове зобов’язання за цією ПН включено до декларації з ПДВ вчасно. З дати виписки ПН пройшло більше 365 днів. Чи можливо зараз її зареєструвати?

До 03.12.2017 р. (дати набрання чинності Законом № 2198(1)) в п.201.10 ПКУ діяло обмеження строком 365 днів, протягом якого можна було зареєструвати ПН. Але внесеними Законом № 2198 змінами з п.201.10 ПКУ згадку про обмеження прибрали. Тому зараз зареєструвати розглядувану ПН можливо.

Причому платник ПДВ, на якого виписано давню ПН, зможе скористатися правом на податковий кредит протягом 1095 днів з дати складання такої накладної відповідно до п.198.6 ПКУ. До речі, аналізуючи вказане право покупця Мінфін в своєму листі від 31.01.2018 р. № 11310-09-10/2681 зробив висновок, що і продавець має право зареєструвати ПН, складені починаючи з 01.07.2015 р., протягом 1095 календарних днів з дати їх складення. Тобто, право покупця на податковий кредит Мінфін поєднав з правом продавця на реєстрацію ПН, хоча в самому ПКУ такого зв’язку не встановлено.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№27 від 01.07.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua