Реклама об’єкта, що будується: як відобразити в обліку

Реклама про здавання в оренду або продаж приміщень у ще недобудованому об’єкті вже давно стала звичною частиною міського «рек­ламного ландшафту». У такий спосіб замовники приваблюють інвесторів, надаючи їм змогу домовитися щодо придбання/оренди майбутнього приміщення на вигідних умовах. Розглянемо можливі облікові нюанси для замовника, який на етапі будівництва об’єкта розміщує рекламу стосовно продажу/оренди приміщень у будівлі, що будується.

Одразу зауважимо: на думку відомого екс­перта з МСФЗ (див. БухгалтеріяUA. — 2019. —№ 26. — С.6), витрати на рекламу об’єкта, що будується, тим, хто застосовує як ПБО, так і МСФЗ, «слід відображати як витрати звітного періоду. Вибір рахунку для відображення цих витрат залежить від призначення об’єкта. Якщо об’єкт, що будується, призначений для подальшого продажу, то слід дебетувати рахунок 93 «Витрати на збут». В інших випадках звичайно дебетують рахунок 97 «Інші витрати». Звісно, замовники можуть скористатися цією відповіддю.

Автор пропонує розглянути витрати на рекламу об’єкта, що будується, враховуючи практику, пов’язану насамперед з визначенням зобов’язань з податку на прибуток. З огляду на цей аспект з’ясуємо, що може завадити замовнику визнати витрати на рекламу об’єкта, який будується, витратами звітного періоду.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№27 від 01.07.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua