Головне за тиждень (17 - 23 червня)

Обов’язковий продаж валюти скасовано!

У зв’язку з прийняттям постанови Правління НБУ від 18.06.2019 р. № 78 «Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті»вимога, яка зобов’язує суб’єктів господарювання продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестала діяти з 20 червня 2019 року(1). Їх валютні надходження, зараховані на розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягали обов’язковому продажу.

1 липня — день «Д»

З номера в номер ми публікуємо аналітичні матеріали та ІПК, так чи інше пов’язані з обігом пального — адже з 1 липня набирають чинності оновлені «акцизні» норми ПКУ та стає обов’язковим ліцензування діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Треба встигнути подати документи для отримання ліцензій, зареєструвати акцизні склади…

У цій метушні можна оминути увагою хоч і не новину, але подію: з 1 липня відповідно до ст.7 Закону про Держбюджет(2) збільшиться прожитковий мінімум, встановлений для різних груп населення. Бухгалтерів насамперед цікавить прожитковий мінімум для працездатних осіб — він становитиме 2007 грн.

Ризики ведення діяльності з лікарськими засобами

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що мають справу з лікарськими засобами, на постанову КМУ від 05.06.2019 р. № 465(3)(набрала чинності 12.06.2019 р.).Документом затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та у сфері контролю якості лікарських засобів і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

ДФС знову засукала рукави…

… і вкотре взялась оновлювати План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Станом на 14.06.2019 р. всі розділи Плану-графіка оновлено(4).

Із зарплатою не жартуйте!

Держпраці у Дніпропетровській області нагадує(5) роботодавцям про порядок виплати заробітної плати, який не можна порушувати, навіть якщо працівники згодні почекати. Інспектори праці впевнені, що зарплату можна видавати хоч три рази на місяць, а от менше двох разів — зась!

Самоліквідація ФОП та Пенсійний фонд

ПФУ нагадує ФОП, які вирішили припинити підприємницьку діяльність, про важливе: для зарахування страхового стажу їм слід звернутися до органів Пенсійного фонду до подання заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Аргументація — на сайті ПФУ(6).


(1)https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=97194579&cat_id=55838.

(2)Закон України від 23.11.2018 р. № 2629-VIII «Про державний бюджет України на 2019 рік».

(3)https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-ztiv-ta-u-sferi-kontrolyu-yakosti-likarskih-zasobiv-i-viznachayetsya-periodichnist-zdijsnennya-planovih-zahodiv-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-derzhavnoyu-sluzhboyu-z-likarskih-zasobiv-ta-kontrolyu-za-narkotikami.

(4)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.

(5)http://dp.dsp.gov.ua/news-1811.html.

(6)https://www.pfu.gov.ua/ck/237913-do-uvagy-fizychnyh-osib-pidpryyemtsiv-yaki-planuyut-prypynyaty-pidpryyemnytsku-diyalnist-2/.

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників