Відшкодування витрат нерезиденту: чи оподатковувати податком на дохід

Підприємство (резидент України) заключило з нерезидентом контракт на пусконалагоджувальні роботи, пов’язані з установкою, тестуванням, оптимізацією програмного продукту. Ці роботи не відносяться до інжинірингу. За умовами контракту підприємство також відшкодовує додаткові витрати, які можуть виникнути у нерезидента у зв’язку з виконанням робіт. Всі додаткові витрати виникають у випадку, коли нерезидент усуває недоліки робіт, через які їх не прийнято. Також у контракті зазначено, що усування недоліків здійснюється за кошти покупця, тобто підприємства-замовника. І нерезидент має підтвердити всі додаткові витрати.Чи повинно підприємство утримувати податок з виплат нерезиденту за ставкою 15% згідно з пп.141.4.2 ПКУ?

Почнімо з того, що відповідно до пп.133.2.1 ПКУ платниками податку на прибуток є юридичні особи — нерезиденти, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України.

Визначення доходів з джерелом походження з України надано у пп.14.1.54 ПКУ: це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні. Також у пп.14.1.54 ПКУ наведено невиключний перелік таких доходів, зокрема, у його пп.«д» сказано про інші доходи від діяльності, у тому числі пов’язані з повною або частковою переуступкою прав та обов’язків за угодами про розподіл продукції на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем митних органів (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо). Тобто вважаємо, що за цією нормою оподатковують доходи від діяльності нерезидента в Україні.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№25 від 17.06.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua