Головне за тиждень (10 - 16 червня)

Ліцензування пального: форми всіх заяв розроблено

ДФС повідомила(1), що розробила РЕКОМЕНДОВАНІформи заяв(2) на отримання ліцензій (дублікатів ліцензій) на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. До того ж для суб’єктів господарювання оптової торгівлі заяв дві, залежно від того, є у них місця оптової торгівлі чи немає. Вочевидь ДФС вирішила взяти справу в свої руки, оскільки ліцензії видавати потрібно дуже скоро, а законодавчо встановлених форм заяв все ще немає.

Новий підхід до працевлаштування інвалідів

Постановою КМУ від 05.06.2019 р. № 466 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70»(3) у новій редакції викладено:

• Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;

• Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю.

У найближчих номерах читайте розгорнутий коментар до цього документа.

РРО та ЦСО: це важливо!

ДФС похвалилася здійсненням заходів, спрямованих на максимальну автоматизацію процесів, пов’язаних із реєстрацією РРО, побудову комунікації між ДФС та виробниками РРО, центрами сервісного обслуговування (ЦСО), користувачами РРО. Створені електронні реєстри екземплярів РРО та ЦСО не лише вивільняють користувачів РРО від паперової рутини та візитів до контролюючих органів, а й дозволяють акумулювати на одному державному ресурсі актуальні відомості про всі моделі РРО, які дозволені до застосування, їх виробників та ЦСО, які мають право на обслуговування касової техніки. Інформація цих реєстрів є безкоштовною, відкритою та доступною для будь-якої особи, що у ній зацікавлена(4).

Інвентаризація земель

Постановою КМУ від 05.06.2019 р. № 476(5) затверджено Порядок проведення інвентаризації земель. Документом встановлюються вимоги до цього процесу під час здійснення землеустрою та складення за його результатами відповідної технічної документації. Зазначимо, що державна інвентаризація земель проводиться шляхом формування земельних ділянок незалежно від форми власності, визначення їх угідь та у разі потреби віднесення таких земельних ділянок до певних категорій для інформаційного наповнення Державного земельного кадастру.

Недопуск податківців до перевірки: закон та реальність

Офіс великих платників податків ДФС закликає суб’єктів господарювання, щоб ті, використовуючи своє право на недопуск до перевірки представників контролюючих органів, пильнували за дотриманням норм ПКУ та зважали на можливі наслідки, якщо законні підстави для такого відвідування є(6). Також податківці нагадують, у яких випадках їх можна не допустити до перевірки, і вони на це не образяться.


(1)http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/381625.html.

(2)http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/73445.html.

(3)Набуває чинності з дня опублікування.

(4)http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/381469.html.

(5)Набуває чинності з дня опублікування.

(6)http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/380850.html.

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників