Реорганізація і речові права на землю: чи необхідне переоформлення?

У розділі ІІІ ЗКУ передбачено, що особа може набути земельну ділянку на праві власності або користування (в оренду, постійне користування, на умовах емфітевзису, суперфіцію, на праві земельного сервітуту).

Усі зазначені інститути відповідно до Закону про держреєстрацію прав є речовими правами на земельну ділянку. Разом із тим, лише стосовно земельного сервітуту існує законодавча норма, згідно з якою він не може передаватися будь-яким способом особою, в інтересах якої цей сервітут встановлено, іншим фізичним та юридичним особам (ч.2 ст.101 ЗКУ). Решта речових прав на земельну ділянку мають переходити у процесі реорганізації юридичної особи до її правонаступників. Далі йтиметься про нюанси такого переходу.

Момент переходу прав

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Земельні відносини» (Червень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua