Земельні відносини

У часи новітніх технологій велику уваги привертають інновації, віртуальність та решта трендів світу, що стрімко діджіталізується. Але якщо на мить зупинитися в цьому забігові, то стане очевидним, що попри різке зростання ціни товарів нового покоління, досі залишаються жаданими класичні цінності — нерухомість, земля… Різке зростання активності в аграрному секторі економіки стає результатом ефективнішого господарювання (з застосуванням, зокрема, тих самих новітніх технологій) та відповіддю на виклики сучасності. Це було б неможливо без володіння та користування землею. Та й решту динамічних галузей традиційного покрою — торгівля, транспорт, будівництво — складно уявити без землекористування. А отже, рано чи пізно кожен підприємець і кожна фірма, які не бажають опинитися позаду конкурентів, так чи інакше матимуть справу із земельними відносинами.

Вони мають особливу специфіку як правового регулювання, так і податкового та бухгалтерського обліку. І все це — на тлі доволі громіздкого і часом заплутаного законодавства та обмеженого кола роз’яснень від компетентних органів. Отже, для встановлення істини доводиться звертатися і до поточної ділової практики, і до рішень судів. Можна спрогнозувати, що й це ще не межа. Нещодавно законодавці відкоригували питання оренди землі та приватизації земельних часток (паїв), парламентарі ледь не щороку уточнюють норми стосовно плати за землю. А на обрії вже зміни, які повинен принести вільний ринок земель сільськогосподарського призначення та на які із нетерпінням чекають більшість гравців на ринку.

У цьому Тематичному збірнику ми згуртували для вас ключові правила, алгоритми та практики стосовно земельних відносин. Ми розглянемо набуття та реєстрацію відповідних речових прав, відносини оренди земельних ділянок, особливості нарахування та сплати земельного податку й орендної плати за ділянки державної і комунальної власності, а також зазирнемо за лаштунки державного нагляду за земельними відносинами. Усе це стане читачам у пригоді для вирішення питань щодо володіння та користування землею.

Нормативні акти у Тематичному збірнику наведено станом на 01 травня 2019 року.

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників