З 1 липня — новий Порядок розслідування нещасних випадків

Фонд соцстраху нагадує(1), що з 1 липня набирає чинності нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337. Дія документа поширюється на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб — підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору тощо.

Також з 1 липня застосовуватиметься строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати його настання.

Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (у попередній редакції — 3 дні), спеціального розслідування — до 15 робочих днів (раніше — 10 днів).

Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов’язано із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов’язано). Акт за формою Н-5 скасовано.


(1)http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/964336.

Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників