Курсові різниці за позикою на будівництво ОЗ: капіталізувати чи ні?

Уцьому матеріалі розглянемо таку ситуацію: підприємство залучило від банківської установи — нерезидента валютний кредит безпосередньо для фінансування будівництва цеху (основного засобу). Відсотки за кредитом, нараховані за період будівництва, будуть капіталізовані у вартості кваліфікаційного активу (цеху). З’ясуємо, чи потрібно капіталізувати курсові різниці за таким кредитом.

Заборгованість за основною сумою валютного кредиту, нарахованими відсотками є монетарними статтями балансу — статтями зобов’язань, які будуть сплачені у фіксованій сумі коштів (інвалюти). Монетарною статтею також буде і залишок валюти на рахунку підприємства у банку (п.4 ПБО-21 «Вплив змін валютних курсів» та § 8 однойменного МСБО 21).

Відповідно, за такими статтями необхідно визначати курсові різниці:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№23 від 03.06.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua