Валютні операції

З 07.02.2019 р. повною мірою запрацював Закон України від 21.06.2018 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції». Ще на стадії роботи над проектом автори Закону і Нацбанк, який, власне, розробив і затвердив нормативи, спрямовані на реалізацію його положень, запевняли, що це важливий крок на шляху валютної лібералізації. Її мета — забезпечити вільний рух капіталу, який, до речі, є одним із основоположних принципів функціо­нування Європейського Союзу. А Україна поступово й неухильно гармонізує своє національне законодавство до законодавства співдружності європейських країн.

Закон і підзаконні йому акти НБУ дійсно містять чимало позитивних новацій для суб’єктів ЗЕД. Зокрема, вони скасували індивідуальні ліцензії на валютні операції, які здійснюють суб’єкти господарювання (наприклад, на отримання кредитів (позик) від нерезидента або здійснення інвестицій за кордон). Нарешті пішло у небуття щоквартальне декларування валютних цінностей та майна, суттєво зменшено розмір для обов’язкового продажу інвалютних надходжень тощо. Взагалі, суть змін можна стисло охарактеризувати так: відтепер дозволено все, що не заборонено законом.

У даному збірнику ми зосередились на порядку здійснення обліку окремих валютних операцій та нагляду банків за такимиопераціями. У ньому представлено різноманітні аналітичні статті —від купівлі-продажу іноземної валюти до продовження строків розрахунків за експортно-імпортними операціями. Зрозуміло, що у рамках одного збірника складно представити відразу всі матеріали щодо особливостей здійснення і відображення в обліку валютних операцій. Але запевняємо: у нас є ще багато цікавого для читачів, і ми залюбки ділитимемося цією інформацією на сторінках журналу «БухгалтеріяUA».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Валютні операції» (Травень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників