Головне за тиждень (8 - 14 квітня)

Нове слово від Нацбанку

4 квітня набрала чинності постанова Правління НБУ від 02.04.2019 р. № 58 «Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу». Завдяки їй у законодавстві з’явилось нове поняття — компанія-оболонка. Тобто «юридична особа-нерезидент, яка не здійснює фактичної господарської діяльності в країні реєстрації (відсутні достатні активи та/або працівники для здійснення відповідного виду господарської діяльності) та/або структура власності якої не дозволяє встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)». Вочевидь, українським суб’єктам ЗЕД доведеться по-новому поглянути на своїх іноземних контрагентів, адже банк матиме право відмовити клієнту у здійсненні фінансових операцій з нерезидентом, стосовно якого у банка виникне сумнів (чи не є такий нерезидент компанією-оболонкою).

РРО: весняне оновлення

Наказом ДФС від 26.03.2019 р. № 247 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Усім зацікавленим особам слід зазирнути сюди(1), щоб упевнитись, що використання тієї чи іншої моделі РРО є законним. У кінці реєстру (як додаткова інформація) наведено перелік РРО, що були виключені з нього у 2016—2018 роках та експлуатація яких не дозволяється.

Друге життя акцизної декларації

На сайті ДФС розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку»(2)Звісно, метою проекту є приведення нормативно-правових актів у відповідність до норм ПКУ. Наразі він перебуває на стадії суспільного обговорення, і до кінця квітня податківці чекають від зацікавлених осіб зауважень та пропозицій.

Новини «автоцивілки»

3 квітня набрала чинності постанова КМУ від 27.03.2019 р. № 258 «Про внесення зміни до пункту 2.1 Правил дорожнього руху». Зміни стосуються переліку документів, що повинен мати при собі водій транспортного засобу. Із вказаної дати це чинний страховий поліс («Зелена картка») про укладення договору про «автоцивілку» або чинний внутрішній електронний договір цього виду страхування (на електронному або паперовому носії).

Хто важливіший для роботодавця?

Верховний Суд у постанові від 27.03.2019 р. у справі № 212/9737/15-ц(3) виклав свою думку щодо умов залишення на роботі тих чи інших працівників під час скорочення штатів. Суд вважає, що перевага повинна надаватись особам, які мають більш високу кваліфікацію і продуктивність праці за сукупністю цих двох показників. І лише за відсутності різниці у кваліфікації перевагу мають особи, перелічені в ч.2 ст.42 КЗпП.

Перевірки: оновлення не спинити!

ДФС вкотре оновила план-графік проведення планових перевірок платників податків на 2019 рік. Якщо цікавитесь — повна інформація тут(4).


(1)http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

(2)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73319.html.

(3)http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80854389.

(4)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html?fbclid=IwAR1Pb2F5yOo2jLEmeakhTFrJSUCdTq74G0mkGbadp1zVU-6S9ojwQzV0HYc.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників