Передоплата 2016 року: вплив на податок на прибуток

У січні 2015 року отримано передоплату за рекламні послуги від покупця. Послуги так і не було надано, і у 2018 році закінчився строк позовної давності. Ні в бухгалтерському, ні в податковому обліку дохід не відображено.

Помилку виявлено у березні 2019 року. Чи можна її виправити шляхом збільшення залишку за рахунком 44? Як це вплине на податковий облік?

Почнемо з того, що строк позовної давності слід розрахувати не з дати отримання передоплати від покупця, а з наступного дня після дати, на яку виникло зобов’язання (ст.253 ЦКУ). У нашому випадку це граничний строк надання рекламних послуг, передбачений договором, — якщо такий строк встановлено (якщо ні, застосовується норма ч.5 ст.261 ЦКУ). Тобто якщо послуги мали надати у лютому 2015 року, то строк позовної давності закінчився у лютому 2018 року.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№15 від 08.04.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua