Головне за тиждень (1 - 7 квітня)

На валютному ринку чергове покращення

30 березня набрала чинності постанова Правління НБУ від 28.03.2019 р. № 52 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Відповідно до неї небанківські фінансові установи отримали право встановлювати власний курс для перерахунку в гривні валютних переказів фізичних осіб, якщо їх одержувачі бажають отримати кошти в гривнях. Юридичні особи — нерезиденти зможуть конвертувати гривню на ЛОРО-рахунках в валюту протягом дня.

Також з’явилось уточнення щодо накопичення підприємствами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. А саме: чергова дата платежу — це найближча дата, яка визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, відсотками, комісіями, зборами тощо).

Акцизні склади пального: не забудьте їх зареєструвати

ГУ ДФС нагадує(1), що відповідно до п.22 підрозд.5 розд.ХХ ПКУ платники акцизного податку зобов’язані з 1 травня по 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕА РП(2) усі акцизні склади, розпорядниками яких вони стануть на 1 липня.

Банки і Пасха

Нацбанк нагадав(3), що день роботи системи електронних платежів НБУ і банківської системи з 30 квітня переноситься на 11 травня. За потреби 30 квітня банки можуть здійснювати касові операції з клієнтами без відкриття операційного дня банку.


(1)http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/373734.html.

(2)Система електронного адміністрування реалізації пального.

(3)https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=91476195&cat_id=55838.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників