Бюджетне відшкодування ПДВ: проблемні питання формулювання позовних вимог

Чи не найбільший головний біль для бухгалтерів — випадки, коли у підприємства виникає право та необхідність заявити бюджетне відшкодування з ПДВ. 27-річний аудиторський досвід автора свідчить про те, що протягом усіх років існування інституту бюджетного відшкодування не було, мабуть, жодного підприємства, яке не мало б із цим проблем. Проблеми виникають, як то кажуть, за визначенням, оскільки органи фіскальної служби, які зобов’язані відстоювати інтереси держави та державного бюджету, кожного з платників вважають потенційним порушником податкового законодавства.

Відповідно до вимог Порядку оформлення результатів документальних перевірок, затвердженого наказом Мінфіну від 20.08.2015 р. № 727,при відсутності порушень складається довідка, а при наявності — акт. В останньому випадку прий­мається податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) про нарахування податку та застосування штрафних санкцій.

Розгляньмо ситуацію, коли належні платникові суми ПДВ визначені ним правильно, але їх йому не відшкодовують. Зазвичай у таких випадках фіскальною службою складається довідка про проведену обов’язкову перевірку заявленого відшкодування, в якій перевіряючі посилаються на неможливість підтвердження цих сум і проведення зустрічних звірок чи перевірок усіх контрагентів платника податку за так званим «ланцюгом постачання». Це обґрунтовується або відсутністю якихось підприємств за «ланцюгом постачання» за місцем їх реєстрації, або відсутністю відповідей на надіслані контролюючим органом до інших контролюючих органів запити стосовно взаємовідносин платників податків тощо.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№14 від 01.04.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua