Як Рада НБУ підтверджуватиме наявність ознак фінансової нестабільності

Рішенням Ради НБУ від 26.02.2019 р. № 8-рд затверджено Положення про порядок підтвердження Радою Національного банку України наявності або відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та (або) фінансової системи держави.

Зокрема, такими ознаками та (або) обставинами можуть бути: значне зниження курсу гривні до іноземних валют на валютному ринку України; суттєве зниження чистого припливу капіталу в Україну; значне зменшення загального обсягу вкладів (депозитів) у банківській системі.

Нагадаємо, що НБУ вправі запроваджувати нові заходи захисту або подовжувати попередні (таке право надано ст.12 Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції»). Але це можливо лише за умови підтвердження Радою НБУ згаданих вище ознак (обставин).

За підтвердженням наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та (або) фінансової системи держави, Правління НБУ має звернутися з відповідним запитом до Ради НБУ.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників