Головне за тиждень (25 - 31 березня)

План дій BEPS

28 лютого Верховна Рада ратифікувала Багатосторонню конвенцію про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Закон України від 28.02.2019 р. № 2692-VIII). Читайте наш коментар до цієї епохальної події на с.6.

Продовження строків розрахунків у ЗЕД: заявляйте на здоров’я

12 березня набув чинності наказ Мінекономіки від 27.02.2019 р. № 329 «Про затвердження форми заяви на одержання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком, та Інструкції щодо її заповнення, форми висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком». Із цього приводу див. статтю у № 12 від 18.03.2019 р. на с.6.

Перевірки ФСС — в життя

Фонд соціального страхування повідомив, що з березня 2019 року він відновлює проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів фонду. Квартальні плани-графіки перевірок шукайте на веб-порталах робочих органів виконавчої дирекції ФСС в областях та м.Києві. Докладніше — тут(1).

Скільки коштує перевірка Держпродспоживслужби?

6 березнянабрала чинності постанова КМУ від 27.02.2019 р. № 148 «Про деякі питання формування розмірів плати за здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, що фінансується операторами ринку».

Тепер калькуляції розміру плати за здійснення заходів державного контролю будуть оприлюднюватися щороку на офіційному веб-сайті Мінагрополітики та розміщуватися на інформаційних стендах територіальних органів Держпродспоживслужби та установ, що належать до сфери її управління.

Електронне адміністрування реалізації пального та спирту: бізнес заметушився

Усі, хто має справу з пальним та етиловим спиртом, знають, що в адмініструванні їх реалізації в цілях акцизного податку з 1 липня заявлена справжня революція(2). 22 березня бізнес-спільнота отямилась і провела зустріч, по результатам якої дійшла висновку, що від нововведень постраждають усі: і бюджет, який втратить надходження з податку на прибуток, і бізнес, який буде змушений викинути на вітер мільйони гривень, щоб підготуватись до нових правил адміністрування. Найближчим часом Європейська Бізнес Асоціація підготує відповідне звернення до ВРУ, Мінфіну, Міненерго щодо необхідності відтермінувати акцизні нововведення хоча б до 2021 року. Побачимо, чи вийде.


(1)http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/963295.

(2)Див.: Петрига Д. Контроль за обігом пального: до чого готуватися // БухгалтеріяUA. — 2019. — 1-2. — С.28; Брюховицький В. Податковий кодекс: нове слово про етиловий спирт // БухгалтеріяUA. — 2019. — № 7. — С.41.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників