Звітність з ЄСВ для членів фермерських господарств: порядок складання

Починаючи з 2018 року члени фермерських господарств, які не є застрахованими особами на інших підставах, повинні ставати на облік як платники ЄСВ (п.51 ч.1 ст.4 Закону про ЄСВ[1]). До їх числа потрапляють ті особи, що є головами[2] та членами фермерських господарств і не перебувають у трудових або цивільно-правових відносинах, а також не є фізособами-підприємцями чи особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Індульгенцію від сплати ЄСВ мають лише члени фермерських господарств, які є пенсіонерами за віком, особами з інвалідністю, а також ті, що досягли пенсійного віку, визначеного ст.26 Закону № 1058[3], та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу (ч.4 ст.4 Закону про ЄСВ).

Члени фермерських господарств повинні визначати базу нарахування ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску за місяць незалежно від того, отримували вони дохід (прибуток) чи ні (п.2 ч.1 ст.7 Закону про ЄСВ). Сплачувати єдиний внесок вони повинні за квартал — до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується (абз.3 ч.8 ст.9 цього Закону).

За підсумками звітного року члени фермерських господарств обчислюють суми єдиного внеску, базою нарахування ЄСВ є частка розподіленого доходу (прибутку) від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, який підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому базу нарахування ЄСВ за кожен місяць визначають, розділивши дохід (прибуток) за звітний рік на кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник єдиного внеску (пп.1 п.6 р.ІV Інструкції № 449[4]). Тобто саме ці показники враховуються під час заповнення річної звітності з ЄСВ.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
Agro
№3 от 25.03.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників