Головне за тиждень (18 - 24 березня)

IT-індустрія: новації оподаткування

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України від 14.03.2019 р. № 10094-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції»(1)Вони дійсно революційні. Зокрема, передбачається тимчасово, до 1 січня 2025 року, встановити для найманих працівників — програмістів ставку ПДФО 9% і ставку ЄСВ 5% до їх зарплати. В законопроекті є ще багато цікавого, але конкретна розмова про всі новації буде доречною, коли документ стане Законом.

Правонаступництво після реорганізації: ПДВ-наслідки

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу(2) платників ПДВ на ситуацію з поверненням товарів не їх отримувачем, а його правонаступником — новим суб’єктом господарювання та новим платником ПДВ. На думку податківців, підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника товарів відсутні. Тобто повернення товарів слід розглядати як їх постачання, в результаті чого правонаступник, що повертає товар, повинен нарахувати податкові зобов’язання, скласти ПН та зареєструвати її в ЄРПН.

Нові критерії для перевірок Держпраці

Уряд оприлюднив(3) свою постанову від 06.02.2019 р. № 223 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці». Якщо коротко, то затверджено критерії та періодичність планових перевірок з охорони праці, зайнятості та працевлаштування інвалідів(4).

Особливості стягнення аліментів

ФСС повідомив(5), що допомога по тимчасовій втраті працездатності, зарахована Фондом на окремий рахунок роботодавця для здійснення виплат застрахованій особі, не може бути джерелом стягнення аліментів. Водночас, із суми допомоги, яка вже виплачена такій особі, стягнення аліментів здійснюватись повинно.

НБУ: покращення майже щодня

Національний банк пропонує врегулювати деякі питання щодо проведення безготівкових гривневих розрахунків. Зокрема, йдеться про спрощення в частині розпорядження рахунком: пропонується скасувати вимогу до оформлення картки зі зразками підписів. У Нацбанку ще багато цікавих планів, і якщо вам цікаво, то пройдіть, будь ласка, сюди(6).


(1)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65684.

(2)http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/370830.html.

(3)https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatoni-praci-promislovoosti-naselennya-zajnyatosti-ta-pracevlashtuvannya-osib-z-invalidnistyu-zahodiv-derzhavnogo-girnichogo-naglyadu-derzhavnoyu-sluzhboyu-z-pitan-praci.

(4)На час підготовки номера до публікації постанова КМУ не набрала чинності.

(5)http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/963134.

(6)https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=90085004&cat_id=80928.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників