Головне за тиждень (11 - 17 березня)

Посвідчення інспектора з праці: довіряй, але перевіряй

З огляду на те, що в Україні час від часу до роботодавців приходять «фальшиві» інспектори, намагаючись залякати трудовою перевіркою і витрусити трохи грошенят, ГУ Держпраці в Херсонській області розповсюдило корисну інформацію(1): якщо на вашому порозі стоїть особа, що називає себе інспектором з праці, перевірте достовірність її повноважень на сайті Держпраці. Посвідчення, щодо якого інформація в реєстрі посвідчень інспекторів з праці відсутня, є недійсним.

Готівковий обіг: невже зменшаться штрафи?

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує(2) ВРУ прийняти за основу проект Закону України від 27.12.2018 р. № 9451 «Про деякі питання застосування фінансових санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». У ньому пропонується скасувати Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» та значно зменшити штрафи за порушення касової дисципліни. Так, штраф за «переліміт» каси пропонується встановити на рівні 100% від суми перевищення ліміту (замість 200%), а за неоприбуткування готівки — двократний штраф замість п’ятикратного.

Старі «валютні» штрафи

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу(3) суб’єктів ЗЕД на важливу обставину. Якщо вони до введення в дію Закону про валюту(4) порушили вимоги «старого» валютного законодавства (зокрема, Декрету № 15-93(5), актів НБУ з питань валютного регулювання та контролю), то для них настає відповідальність, передбачена цим «старим» законодавством.

І знову про перевірки: ДФС продовжує перемішувати колоду

11 березня ДФС оприлюднила(6) оновлений План-графік документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Зміни стосуються розділу І «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» та розділу ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів». План-графік оновлено станом на 7 березня.

Працівники передпенсійного віку: не поспішайте їх звільняти

Загальновідомо, коли людині залишилось декілька років до пенсії, їй складно знайти нову роботу. Між тим деякі роботодавці залюбки звільняють (примушують звільнитись «за власним бажанням») «підстаркуватих» працівників, надто коли є нагода взяти на роботу молодших за віком. Але їм варто знати, що законодавством встановлено досить великий перелік категорій працівників, яким надається переважне право залишатися на роботі навіть після скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці. Про це нагадує ГУ Держпраці у Дніпропетровській області(7).


(1)http://ks.dsp.gov.ua/2019/02/25/gu-derzhpratsi-zvertaye-uvagu-robotodavtsiv-na-reyestr-posvidchen-inspektoriv-pratsi/.

(2)https://rada.gov.ua/news/Novyny/168023.html.

(3)http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/371001.html.

(4)Закон України від 21.06. 2018 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції».

(5)Декрет КМУ від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

(6)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.

(7)http://dp.dsp.gov.ua/news-1731.html.

Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників