Судова практика: платники ЄСВ проти органів ДФС

У спорах щодо єдиного внеску суб’єкти гос­подарювання традиційно звертаються до слуг Феміди з позовами про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій і вимог про сплату боргу (недоїмки). Такі рішення передбачають донарахування відповідним фіскальним органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску та застосування відповідних штрафних (фінансових) санкцій. На щастя, практика свідчить, що у судах добросовісним платникам зазвичай вдається відстояти свої інтереси. Погляньмо на останні тенденції у практиці Верховного Суду, що так чи інакше пов’язана з декларуванням і сплатою єдиного внеску.

Помилилися рахунком: чи будуть штрафувати

Трапляється, що окремі платники помиляються з рахунками, на які має бути сплачено єдиний податок. Відповідна сума потрапляє на правильний рахунок пізніше, як правило — після настання граничного строку сплати, тож контролери вважають, що це несвоєчасна сплата єдиного внеску, і нараховують платнику штрафні санкцію та пеню.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Роботодавцям про ЄСВ: нарахування, звітність, контроль» (Березень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua